Strona główna Poradniki Korzyści z posiadania inteligentnego domu

Korzyści z posiadania inteligentnego domu

309
0
fot. pexels.com

Komfort

Komfort to przede wszystkim warunki zapewniające wygodę. Inteligentny Dom sam dopasowuje dla nas odpowiednie parametry, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Na przykład, system na bieżąco kontroluje stan sensorów i dba o to aby w Twoim domu panowała odpowiednia temperatura, dostarczane było świeże powietrze, a o określonej porze włączało się światło.

Pamiętaj! Zawsze możesz przejąć kontrolę nad swoim domem i sterować wszystkim z użyciem urządzeń mobilnych czy paneli dotykowych. Komendy głosowe? Nic trudnego!

Bezpieczeństwo

Miej zawsze podgląd na to co się dzieje w Twoim domu. Pożar, włamanie czy też zalanie to sytuacje, których nie chcielibyśmy sami doświadczyć. Dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom ograniczysz znacznie szansę na utratę swojego dobytku. Odpowiednie alarmy i autonomiczne systemy mogą odciąć prąd, wodę a dodatkowo poinformować Cię o zagrożeniu nawet na drugim końcu Polski.

Oszczędność

Ograniczysz zużycie energii elektrycznej, wody a nawet ciepła. Wystarczy, że zainstalujesz urządzenia, które będą pracowały w zgodnie z harmonogramem lub wykorzystywały odnawialne źródła energii np. słońce, wiatr czy też wodę.

Indywidualizm

Sam/a jesteś Panem/ią swojego domu i tworzysz go wg własnego uznania. Jedno kliknięcie spowoduje wcześniej zaprogramowaną sekwencję wszystkich zdarzeń. Zmienisz całkowicie Twoje otoczenie.

Prestiż

Pokażesz przed swoimi znajomymi, że masz w pełni kontrolę nad swoim domem. W sytuacji, gdzie dla jeszcze dużej części społeczeństwa inteligentny dom jest czymś obcym to taki „szpan” będzie to dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Kontrola

Wyobraź sobie, że jesteś w pracy. Za pomocą zainstalowanego w domu monitoringu możesz zauważyć nadjeżdżającego kuriera, który ma dla Ciebie paczkę. Otwórz mu furtkę i poproś go zdalnie o pozostawienie przesyłki przy drzwiach domu. Inteligentny dom pozwala kontrolować się z poziomu urządzeń mobilnych. Nic trudnego.

A czym dla Was jest Inteligentny dom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here